2010. január 7., csütörtök

"Nincs más megoldás." Téltábornok újra támad.




Posted by Picasa

2010. január 6., szerda

Viva la "Vujicsics Trutymó"! Legyél TE is (yes you) bonca!, a faszt kilences, hatos, tehát boncolt!

Haditudósító szakirányú továbbképzési szak

"A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemmel közösen indítandó másfél éves, angol nyelvű képzése azoknak a diplomásoknak szól, akik újságíróként katonapolitikai kérdésekkel kívánnak foglalkozni vagy éppen haditudósítóként szeretnének dolgozni
Miért van szükség jól képzett haditudósítókra, katonai újságírókra?

Már az első világháború során beszámoltak arról, hogy egy alkalommal, haditanács közben a tábornokok többet vitáztak azon, hogy másnap milyen jelzőket használjanak egy sajtóközleményben, mint azon, hogy milyen katonai akciókat tervezzenek.
Az ezredforduló eseményei még inkább fontossá tették a katonai tevékenységhez kötődő médiakapcsolatok építését. Katonai szakértők tapasztalatai szerint azonban a média nem mindig használja helyesen a katonai terminológiát, illetve nehezen sajátítja el a háttér-információk összegyűjtéséhez szükséges ismereteket. Emiatt nemcsak hogy hiba csúszik az írásokba, de a tudósítók sokszor még ahhoz sem elég felkészültek, hogy adekvát kérdéseket tudjanak feltenni.
A probléma oka a képzésben keresendő. A tájékoztatási főnökök és tisztek katonai képesítésű szakemberek, akik nem rendelkeznek újságírói végzettséggel. A haditudósítók pedig szinte kivétel nélkül polgári végzettségű szakemberek, katonai képzés és ismeretek nélkül.
Az információs hadviselés a XXI. századi hadviselés legfontosabb területe lesz. De csak korszerűen felkészített, a médiához és a védelmi szektorhoz egyaránt értő szakemberek képesek hatékony munkát végezni. Meggyőződésünk, hogy a haditudósítói feladatra szervezett képzés során lehet felkészíteni, ehhez rövid céltanfolyamok nem elégségesek
Miért érdemes elvégezni a képzést?

A hadtudományi, kommunikációs vagy más előképzettséggel rendelkező szakemberek e másfél éves kiegészítő képzés során és eredményeként képessé válnak a politikai és katonai folyamatok értelmezésére, elemzésére békében, konfliktusok időszakában vagy béketeremtő műveletek során, bárhol a világban haditudósítóként való tevékenységre. Jártasságot szereznek informatikai hadműveletek, kampányok és a katonai PR munka tervezésében, információvédelmi koncepciók kidolgozásában, a katonai sajtó és a kommunikációs kapcsolatok terén a NATO elvárásainak megfelelően az ágazat közkapcsolati tevékenységének végzésében, irányításában.

Az indítandó képzésben a korszerű felkészítésre, a részvételen alapuló hallgatói team-munkára, a legkorszerűbb oktatásmódszertanra támaszkodunk. A minőséget kiváló hadtudományi és médiaszakemberek, valamint gyakorló haditudósítók közreműködésével biztosítjuk.

A képzés legfontosabb témakörei: Biztonságpolitika, antiterrorista politikák, nemzetközi szervezetek, nemzetközi hadijog, háborúk és nemzetközi válságok története, haditechnika, kommunikációelmélet, politikai kommunikáció, médiaetika, műfajismeret, a haditudósítás gyakorlata.

A képzésre jelentkezhetnek a hazai vagy külföldi katonai akadémiákon, kommunikáció- és médiaszakokon, vagy más, polgári egyetemeken, illetve főiskolákon végzett hallgatók.

A képzés díja: 500.000 Ft / félév + 5000 Ft extra szolgáltatási díj

A képzés nyelve angol. 3 féléves képzés.
Felvételi követelmények, felvételi eljárás:
A szakirányú továbbképzésre mindazon egyetemi vagy főiskolai végzettségű szakemberek jelentkezhetnek, akik oklevelüket a jelentkezést megelőzően megszerezték."

2010. január 5., kedd

2010. január 1., péntek